Alternate Text

AMBASADA E SUEDISË Tiranë, Shqipëri

Koha lokale 2:40 e pasdites
President Bajram Begaj accepting the Credential Letters of the Ambassador Niklas Ström.
Photos of the Office of the President.

Ambasadori i ri suedez Niklas Ström nis punën në Shqipëri

19 Sht 2023

Më 30 gusht 2023 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Z. Bajram Begaj, pranoi letrat kredenciale të paraqitura nga Ambasadori i Suedisë, z. Niklas Ström, i shoqëruar nga Këshilltarja dhe Shefja e Bashkëpunimit për Zhvillim, znj. Petra Burcher, Sekretari i parë z. Johan Willert dhe këshilltarin politik z. Viktor Gunnarsson Popović.

Shikoni më shumë lajme

Vanliga frågor

  • 10 Shk 2020
    Mirësevini në seminarin e hapur mbi korrupsionin në Shqipëri. Ne kemi ftuar ekspertë në Tiranë. Ekspertët po bashkohen me ne nga Kolegji Universitar në Londër, Universiteti i Warwick dhe Res Publica.
  • 06 Shk 2020
    A jeni i interesuar për lirinë e shtypit dhe medias në një botë në ndryshim? Bashkohuni me ne në Destil 10.00-12.00 më 7 Shkurt për të dëgjuar ekspertët tanë të mediave suedeze, Mattias Lundgren dhe Jan Petersson.
  • 10 Dhj 2019
    Bashkohuni me ne dhe shikoni filmin suedez në kinema në 10 dhe 11 dhjetor! Dy ditë filma frymëzues për të rinjtë, demokracinë dhe të drejtat e njeriut.

A doni të dini më shumë për Suedinë?

Njoftim drejtuar Ministrisë së Punëve të Jashtme

Dyshim mbi parregullsi

Nëse dyshoni për shkelje apo parregullsi të tjera që kanë të bëjnë me veprimtarinë e administratës së punëve të jashtme, njoftoni pranë autoritetit mbikëqyres të rregullores të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Vini re: Informacioni në formularin e aplikimit është në anglisht.

Lexo më shumë
VisitSweden

Mirë se vini në Suedi

Planifiko pushimet tuaja në faqen zyrtare të Suedisë për turizmin dhe informacion mbi udhëtimin.

Vizitoni Suedinë
Study in Sweden logotype

Universitetet në Suedi

Studyinsweden.se është informacioni zyrtar për arsimin e lartë në Suedi për studentët ndërkombëtarë.

Studioni në Suedi