Alternate Text

AMBASADA E SUEDISË Tiranë, Shqipëri

Koha lokale 7:53 e pasdites

Njoftim

07 Qer 2024

Ambasada do të jetë e mbyllur të hënën më 17 qershor, për shkak të festës publike dhe do të hapet përsëri të martën më 18 qershor.

Shikoni më shumë lajme

Vanliga frågor

 • Picture of Eurovision
  Loreen, winner of the Eurovision Song Contest 2023. Photo- Andy Von Pip-ZUMA Press Wire.
  11 Maj 2024
  Në maj 2024, Suedia do të presë për herë të 7-të Eurovision Song Contest, në Malmo.
 • Bus photo with Sweden on tour posters
  Photo: Embassy of Sweden, Tirana
  07 Maj 2024
  Ambasada e Suedisë në Tiranë do të vazhdojë turin nëpër Shqipëri. Këtë vit do të shkojmë në Pukë. Ne do të udhëtojmë për të takuar njerëz, biznese dhe institucione që së bashku përbëjnë marrëdhënien e fortë mes dy vendeve tona. Shpresojmë të takojmë sa më shumë Pukjanë që janë të interesuar të mësojnë më shumë rreth Suedisë dhe projekteve të Bashkëpunimit Suedez për Zhvillim në Pukë.
 • Photo of youth looking at exhibition in Lezha
  Photo: The Embassy of Sweden in Tirana.
  12 Mar 2024
  Nga data 1 deri më 22 mars në Berat, Ambasada e Suedisë në bashkëpunim me bashkinë e Beratit do të prezantojë ekspozitën Re:waste – si Suedia po i rimendon resurset.

A doni të dini më shumë për Suedinë?

Njoftim drejtuar Ministrisë së Punëve të Jashtme

Dyshim mbi parregullsi

Nëse dyshoni për shkelje apo parregullsi të tjera që kanë të bëjnë me veprimtarinë e administratës së punëve të jashtme, njoftoni pranë autoritetit mbikëqyres të rregullores të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Vini re: Informacioni në formularin e aplikimit është në anglisht.

Lexo më shumë
VisitSweden

Mirë se vini në Suedi

Planifiko pushimet tuaja në faqen zyrtare të Suedisë për turizmin dhe informacion mbi udhëtimin.

Vizitoni Suedinë
Study in Sweden logotype

Universitetet në Suedi

Studyinsweden.se është informacioni zyrtar për arsimin e lartë në Suedi për studentët ndërkombëtarë.

Studioni në Suedi