Alternate Text

AMBASADA E SUEDISË Tiranë, Shqipëri

Koha lokale 3:46 e pasdites
President Bajram Begaj accepting the Credential Letters of the Ambassador Niklas Ström.
Photos of the Office of the President.

Ambasadori i ri suedez Niklas Ström nis punën në Shqipëri

19 Sht 2023

Më 30 gusht 2023 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Z. Bajram Begaj, pranoi letrat kredenciale të paraqitura nga Ambasadori i Suedisë, z. Niklas Ström, i shoqëruar nga Këshilltarja dhe Shefja e Bashkëpunimit për Zhvillim, znj. Petra Burcher, Sekretari i parë z. Johan Willert dhe këshilltarin politik z. Viktor Gunnarsson Popović.

Shikoni më shumë lajme

Vanliga frågor

 • Exhibition poster
  Poster: Studio 44
  15 Shk 2024
  Mirë se vini në një eksplorim gjithëpërfshirës të metamorfozës, emocioneve dhe bukurisë së ndryshimit në ekspozitën tonë të artit. Ekspozita prezanton një koleksion të larmishëm të veprave artistike që provokojnë mendimin , që kapin thelbin e transformimit në format e tij të shumta.
 • 03 Tet 2020
  Artisti suedez i xhazit merr pjesë me një performancë dixhitale!
 • 15 Sht 2020
  Ky event shtyhet. Ambasada e Suedisë ka vendosur të shtyjë të gjitha eventet dhe konferencat deri në njoftimin e mëtejshëm.

A doni të dini më shumë për Suedinë?

Njoftim drejtuar Ministrisë së Punëve të Jashtme

Dyshim mbi parregullsi

Nëse dyshoni për shkelje apo parregullsi të tjera që kanë të bëjnë me veprimtarinë e administratës së punëve të jashtme, njoftoni pranë autoritetit mbikëqyres të rregullores të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Vini re: Informacioni në formularin e aplikimit është në anglisht.

Lexo më shumë
VisitSweden

Mirë se vini në Suedi

Planifiko pushimet tuaja në faqen zyrtare të Suedisë për turizmin dhe informacion mbi udhëtimin.

Vizitoni Suedinë
Study in Sweden logotype

Universitetet në Suedi

Studyinsweden.se është informacioni zyrtar për arsimin e lartë në Suedi për studentët ndërkombëtarë.

Studioni në Suedi