Alternate Text

AMBASADA E SUEDISË Tiranë, Shqipëri

Koha lokale 11:02 e paradites
President Bajram Begaj accepting the Credential Letters of the Ambassador Niklas Ström.
Photos of the Office of the President.

Ambasadori i ri suedez Niklas Ström nis punën në Shqipëri

19 Sht 2023

Më 30 gusht 2023 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Z. Bajram Begaj, pranoi letrat kredenciale të paraqitura nga Ambasadori i Suedisë, z. Niklas Ström, i shoqëruar nga Këshilltarja dhe Shefja e Bashkëpunimit për Zhvillim, znj. Petra Burcher, Sekretari i parë z. Johan Willert dhe këshilltarin politik z. Viktor Gunnarsson Popović.

Shikoni më shumë lajme

Vanliga frågor

 • Picture of Eurovision
  Loreen, winner of the Eurovision Song Contest 2023. Photo- Andy Von Pip-ZUMA Press Wire.
  11 Maj 2024
  Në maj 2024, Suedia do të presë për herë të 7-të Eurovision Song Contest, në Malmo.
 • Photo of youth looking at exhibition in Lezha
  Photo: The Embassy of Sweden in Tirana.
  12 Mar 2024
  Nga data 1 deri më 22 mars në Berat, Ambasada e Suedisë në bashkëpunim me bashkinë e Beratit do të prezantojë ekspozitën Re:waste – si Suedia po i rimendon resurset.
 • Exhibition poster
  Poster: Studio 44
  15 Shk 2024
  Mirë se vini në një eksplorim gjithëpërfshirës të metamorfozës, emocioneve dhe bukurisë së ndryshimit në ekspozitën tonë të artit. Ekspozita prezanton një koleksion të larmishëm të veprave artistike që provokojnë mendimin , që kapin thelbin e transformimit në format e tij të shumta.

Ska du resa hit eller är du redan här?

Ambassaden erbjuder reseinformation och konsulär service för svenskar, före och under vistelsen.

Hitta det samlat här

Shtetas jo-suedez i interesuar për Suedinë

Të punosh në Suedi, të udhëtosh në Suedi, të studiosh në Suedi apo thjesht të interesuar për Suedinë?

Gjeni informacion këtu

A doni të dini më shumë për Suedinë?

Njoftim drejtuar Ministrisë së Punëve të Jashtme

Dyshim mbi parregullsi

Nëse dyshoni për shkelje apo parregullsi të tjera që kanë të bëjnë me veprimtarinë e administratës së punëve të jashtme, njoftoni pranë autoritetit mbikëqyres të rregullores të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Vini re: Informacioni në formularin e aplikimit është në anglisht.

Lexo më shumë
VisitSweden

Mirë se vini në Suedi

Planifiko pushimet tuaja në faqen zyrtare të Suedisë për turizmin dhe informacion mbi udhëtimin.

Vizitoni Suedinë
Study in Sweden logotype

Universitetet në Suedi

Studyinsweden.se është informacioni zyrtar për arsimin e lartë në Suedi për studentët ndërkombëtarë.

Studioni në Suedi