Meny

Generalkonsulatets personal

Annika Rembe är Sveriges generalkonsul i New York.

Annika Rembe
Generalkonsul      

Ann Witte
Assistent till generalkonsuln
Projektkoordinator
+1 212 583 2562     
ann.witte@gov.se                                                                                  

Anette Nilsson Exner
Konsul och biträdande myndighetschef 
+1 212 583 2563
anette.nilssonexner@gov.se

Johanna Asp
Senior handläggare för konsulära ärenden

Gunilla Forsberg
Handläggare för administrativa och konsulära ärenden

Maria Östrand Cronstein
Handläggare för konsulära och administrativa ärenden

Niklas Arnegren
Främjare med ansvar för kultur och demokrati 
+1 212 583 2567
niklas.arnegren@gov.se

Ulrika Johnson
Främjare med ansvar för hållbarhet och kommunikation
+1 212 583 2568
ulrika.johnson@gov.se
(Sofia Hedström de Leo föräldraledig)

Barbara Wennerholm
Främjare med ansvar för innovation och näringsliv
+1 212 583 2530
barbara.wennerholm@gov.se

Felicia Monteverde Holmgren
Praktikant
+1 212 583 2558
felicia.monteverde.holmgren@gov.se

Sidali Messiheddine
Chaufför och kontorsassistent
+1 212 583 2593
sidali.messiheddine@gov.se
(Martin Reyes föräldraledig)

Senast uppdaterad 03 jan 2018, 11.41