Meny

Generalkonsulatets personal

Annika Rembe är generalkonsul i New York.

Annika Rembe
Generalkonsul      

Emmy Frost
Assistent till generalkonsuln
+1 212 583 2562      
emmy.frost@gov.se                                                                                  

Ann-Kristin Lund
Konsul och biträdande myndighetschef
Näringslivsfrämjande
+1 212 583 2563
ann-kristin.lund@gov.se

Gunilla Forsberg
Handläggare för administrativa och konsulära ärenden

Maria Östrand
Handläggare för konsulära och administrativa ärenden

Johanna Asp
Senior handläggare för konsulära ärenden

Niklas Arnegren
Främjare med ansvar för kulturfrågor och -projekt
+1 212 583 2567
niklas.arnegren@gov.se

Sofia Hedström de Leo
Främjare med ansvar för näringslivsfrågor och -projekt
+1 212 583 2530
sofia.hedstrom.de.leo@gov.se

Jens Ohlsson
Främjare med ansvar för press och kommunikation
+1 212 583 2568
jens.ohlsson@gov.se

Martin Reyes
Chaufför och kontorsassistent
+1 212 583 2593
martin.reyes@gov.se


Henrik Ekwall
Praktikant
+1 212 583 2558
henrik.ekwall@gov.se

Senast uppdaterad 03 jan 2018, 11.41