Meny

Delegationens personal

På Sveriges delegation vid OECD och Unesco i Paris arbetar följande personer.

Anna Brandt 
Ambassadör (OECD och Unesco), Ständig representant
Tel: +33 1 44 18 88 00 - anna.brandt@gov.se

Mikael Schultz
Biträdande ständig representant (Unesco)
Utbildningsråd (OECD)
Tel: +33 1 45 68 34 51- mikael.schultz@gov.se

Josefine Holmquist
Vikarierande biträdande ständig representant (OECD) och vikarierande biträdande myndighetschef
Ambassadråd (OECD)
Tel: +33 1 44 18 88 85 - josefine.holmquist@gov.se

Christel Makarowski
Kanslichef (OECD och Unesco)
Tel: +33 1 44 18 88 13 - christel.makarowski@gov.se

Kim Larsson
Andre ambassadsekreterare (OECD)
Tel: +33 144 18 88 36 - kim.larsson@gov.se

Johanna Modigsson
Rådgivare för ekonomiska och finansiella frågor (OECD)
Tel: +33 1 44 18 88 91 - johanna.modigsson@gov.se 

Katarina Isaksson
Näringslivshandläggare (OECD)
Tel: +33 1 44 18 88 89 - katarina.isaksson@gov.se

Frida Gustafsson  
Handläggare (Unesco)
Tel: +33 1 45 68 34 49 - frida.gustafsson@gov.se

Saga Brors
Juniorhandläggare (OECD)
Tel: +33 1 44 18 88 87 - saga.brors@gov.se

Malin Nilsson Doria
Administrativ handläggare (Unesco)
Tel. +33 1 45 68 34 50 - malin.nilsson-doria@gov.se

Birgitta Zavier
Assistent till ambassadören och Josefine Holmquist (OECD)
Tel: +33 1 44 18 88 84 - birgitta.zavier@gov.se

Suzanne Lundkvist-Aka
Assistent till den biträdande myndighetschefen (OECD)/Administrativ assistent
Tel: +33 1 44 18 88 46 - suzanne.aka@gov.se

Mustaf Yosef 
Chaufför/vaktmästare (OECD och Unesco)
Tel: +33 1 44 18 88 92 - mustaf.yosef@gov.se


För administrativa ärenden se länk nedan Ambassadens personal

Senast uppdaterad 18 feb 2020, 12.55