Meny
  • Svenska

Nordmakedonien

Svenska företag i utlandet

 

HOTEL & CASINO APOLLONIA

Gevgeliski partizanski odredi 1
1481 Gevgelija
Kontakt: Ingela Kling
E-post: ingela.kling@apolloniacasino.com, ace.ristovski@apollonia.com.mk

SEAVUS DOOL 

11 Oktomvri 33 A, 1000 Skopje
Tel: +389 2 3097 400
Fax: +389 2 3097 414
Hemsida: www.seavus.com
E-post: info@seavus.com

ASEA BROWN BOVERI - ABB

Dame Gruev 14 A, 1000 Skopje
Tel: +389 2 311 80 10
Fax: +389 311 87 74
Kontakt: Violeta Popova, företagsledare
E-post: violeta.popova@hr.abb.com

EPIROC

Dame Gruev 14/3-20, 1000 Skopje
Tel: +389 3112 383
Fax: +389 2 3112 461
Kontakt: Milcho Kjosevski, företagsledare
E-post: milco.cosevski@epiroc.com
E-post: gligor.saveski@epiroc.com

DUNI - INTERCASTO 

Mitropolit Teodosij Gologanov 28, 1000 Skopje
Tel/Fax: +389 2 3121 278
Kontakt: Sanja Kasimerska, företagsledare
E-post: interkasto@gmail.com

ERICSSON TELEKOMUNIKACII MAKEDONIJA DOOEL

Representationskontor i Skopje, Mito Hadzivasilev Jasmin 7, 1000 Skopje
Tel: +389 2 3101 800
Fax: +389 2 3113 759
Hemsida: www.ericsson.com/mk

ESAB - MAKWELD 

8 Indzikovo 24 P.F. 2, 1040 Skopje
Tel: +389 2 3173 058
Fax: +389 2 3173 059
Kontakt: Darko Adziev, företagsledare
E-post: darko.adziev@makweld.com.mk
E-post: info@makweld.com.mk

GETINGE

Bul. Jane Sandanski 86/1-20, 1000 Skopje
Tel: +389 2 2450 397
Fax: +389 2 2450 925
Kontakt: Zoran Titiev, företagsledare
E-post: evrotim@evrotim.mk
Hemsida: www.maquet.com

HUSQVARNA - DOO SINPEKS 

Voden 17, 7000 Bitola
Tel: +389 47 208 500
Fax: +389 47 208 515
Kontakt: Sinisha Petrovikj, företagsledare
E-post: sinpeks@t.mk

XYLEM Water Solutions Sweden AB (Flygt)

Londonska 2. Karposh IV, 1000 Skopje
Tel: +389 2 3072 338
Fax: +389 2 3076 981
Kontakt: Krum Spirov, företagsledare
E-post: vektor@halkyon.com
Hemsida: www.flygt.com

ORIFLAME 

Mitropolit Teodosij Gologanov 32, 1000 Skopje
Tel: +389 2 3235 777
Fax: +389 2 3116 369
Kontakt: Vlatko Smileski, företagsledare
E-post: vlatko.smileski@oriflame.mk

METSO AUSTRIA GMBH - Representation Office Skopje

Njudelhiska 6/2-4, Skopje
Tel: +389 2 3063 667
Fax: +389 2 3061 989
Kontakt: Viktor Sotarovski, företagsledare
E-post:viktor.sotarovski@metso.com

VOLVO TRUCK 

Ul 1550 br.5, 1000 Skopje
Tel: +389 2 2652 111
Tel: +389 2 2652 112
Fax: +389 2 2653 271
Kontakt: Mimi Ilioska, Företagsledare
E-post: mimi.ilioska@vfsco.com 

SKF MAKTRADE d.o.o.e.l. 

Vasil Gjorgov bb, Center Zebra, 1000 Skopje
Tel: +389 2 3118 265
Kontakt: Darko Koljozov, Sales Manager
E-post: darko.koljozov@skf.com Tel: +389 70 225 585

GOBIVA DOO

Contact: Mr. Stefan Perdal Mob: + 389 71 303 105 (Macedonian) Mob: +389 71 303 110 E-mail: info@gobiva.com Web: http://www.gobiva.com