Meny
  • Svenska

Om utlandet Grekland

Grekiska advokatsamfund

Nedan finns en lista över de olika advokatsamfunden i Grekland, tillsammans med kontaktuppgifter. Landsnummer till Grekland är för telefonsamtal +30.

Stad  Telefon E-mail: Hemsida
Agriniou 26410-57467 dsagrin@otenet.gr http://www.dsagrinio.gr
Aigio 26910-26486-29411 dsaigio@dsaig.gr  
Alexandroupolis (Evros )  25510-26712 info@dsaxd.gr http://www.dsaxd.gr
Amaliada 26220-28715-24996 dsamaliadas@dsamal.gr  
Amfissa 22650-28285    
Arta 26810-75175 info@dsartas.gr http://www.dsartas.gr
Athen 210-3398270 info@dsa.gr http://www.dsa.gr
Chalkida 22210-20827-27170 xalkida@suntech.gr  
Chalkidiki 23710-22397 dsxalkidikis@dsxalk.gr  
Chania, Kreta 28210-52171-54529 info@dsx.org.gr http://www.dsx.org.gr
Chios 22710-43522 info@dsx.gr http://www.dsx.gr
Drama 25210-22694 info@dsdr.gr http://www.dsdr.gr
Edessa 23810-22852 dse@lawyer.com http://www.dsedessa.gr
Evrytanias län 22370-25125    
Florina 23850-22767    
Giannitson 23820-22556 info@dsgian.gr http://www.dsgian.gr
Grevena 24620-23860 dsgrevena@dsgrev.gr  
Gytheio 27330-24373    
Heraklion, Kreta 2810-288312-286386   http://www.dsh.gr
Igoumenitsa 26650-23651-27816   http://www.dsthes.gr
Ilias Län 26210-22649    
Ioannina 26510-37858 dsioannina@dsioan.gr http://www.dsioan.gr
Kalamata 27210-22411 contact@dskalamatas.gr http://www.dskalamatas.gr
Kalavrita 26920-22242 dskalavrita@dskalav.gr  
Karditsa 24410-21646 info@ds-k.gr http://www.ds-k.gr
Kastoria 24670-22674 dskastor@otenet.gr http://www.dskas.gr
Katerina 23510-23761-36973 dskaterinis@yahoo.gr http://www.dskaterinis.gr
Kavala 2510-222289-224436 dskavala@otenet.gr http://www.dskavalas.gr
Kefallonia 26710-23524 dskefalinias@hol.gr  
Kilkis 23410-26169 dskilkis@otenet.gr http://www.dskil.gr
Kiparissia 27610-23374 dikh33@otenet.gr  
Korfu 26610-39622-41615 grammateia@dsc.gr http://www.dsc.gr
Korinthos 27410-22155 dskorinthos@dskor.gr  
Kos 22420-48915 info@dsko.gr http://www.dsko.gr
Kozani 24610-36018 diksikoz@otenet.gr http://www.dsk.gr
Lamia 22310-27685 dik_slam@otenet.gr http://www.ds-lamias.gr
Larissa 2410-532037 dslar@dslar.gr http://www.dslar.gr
Lasithio, Kreta  28410-32158 info@dslas.gr http://www.dslas.gr
Lefkada 26450-25220 dslefkados@yahoo.gr  
Livadia 22610-29505    
Messologio 26310-22434 dsmesol@gmail.com http://www.dsmes.gr
Mytilini 22510-28432 lawbarmt@otenet.gr  
Nafplion 27520-27344 dsnafplio@dsn.gr  
Naxos 22850-24187 dsnax@dsnax.gr  
Orestiada 25520-29901 dsosotiris@yahoo.gr  
Patras 2610-320931 diksipat@otenet.gr http://www.dspatras.gr
Pireaus  210-4176251 secretary@dspeir.gr http://www.dspeir.gr
Preveza 26820-23410 dspreveza@dsprev.gr  
Rethymnon, Kreta 28310-22409 dsrethimno@dsreth.gr http://www.dsreth.gr
Rhodos 22410-20413 -29837 info@dsrnet.gr http://www.dsrnet.gr
Rodopi 25310-22551 info@dsro.gr http://www.dsro.gr
Samos 22730-27881 info@dssamou.gr http://www.dssamou.gr
Serres 23210-56313 info@dsserron.gr http://www.dsserron.gr
Sparti 27310-26253 dikspartis@hotmail.com  
Syros 22810-82407 dss@hol.gr  
Thessaloniki 2310-542987 dsthe@dsthe.gr http://www.dsth.gr
Thiva 22620-27955 dsthivas@otenet.gr  
Trikala 24310-27526 dstrikala@dstrik.gr  
Tripoli 2710-222357 info@dstripolis.gr http://www.dstripolis.gr
Verias 23310-24715 info@dsb.gr http://www.dsb.gr
Volos 24210-30704-21992 dsvol@dsvol.gr http://www.dsvol.gr
Xanthi 25410-22691 dsxanthi@dsxanthi.gr http://www.dsxanthi.gr
Zakynthos 26950-23938    
Senast uppdaterad 30 okt 2018, 13.04